Popis

Etapa 2.

Základné informácie

             Keď bolo napájanie koľajníc a elektronické ovládanie hotové a riadne odskúšané, začal som s posypom štrku medzi podvaly. Vzhľadom na skutočnosť, že koľajnice boli zatiaľ o podklad len prišpendlené, uvoľnil som si vždy krátky úsek cca 50 - 70cm, povyberal špendlíky, nadvihol uvoľnený úsek koľajníc o cca 1cm, podložil ho aby ostal vo vzduchu a tenkou stierkou som pod koľajnicu rozotrel silikón na hrúbku cca 1mm. Následne som koľajnice uvoľnil a zatlačili do silikónu. (silikón tiež veľmi dobre tlmí hluk pri jazde).

             Posypanie štrkom je potom už veľmi jednoduché a hlavne sa neznečistia samotné koľajnice. Nesmieme zabudnúť jemne pozatláčať skalky prstom do silikónu, aby sa lepšie prilepili. Po zaschnutí stačí prebytočný štrk povysávať, najlepšie do osobitného vrecka - sáčku, aby sa dal znovu použiť.

             Konečná fáza úpravy štrku je jeho nastriekanie požadovaným odtieňom aby sa čo najviac podobal skutočnému. Výhybky sú natónované do čierna, čo predstavuje olej a špinu. Prebytočnú farbu, napr. na povrchu koľajnice zotrieme handrou alebo drievkom (vhodné sú matné vodou riediteľné modelárske farby, v prípade núdze môžete použiť aj rozriedené temperové farby).

             Postupov na posyp štrku medzi koľajnice je určite viac a možno aj jednoduchších, ja som sa rozhodol pre tento a či to bol ten najvhodnejší, mi je v túto chvíľu už jedno :-) .