Popis

Etapa 1.

Základné informácie

Rám o rozmeroch 308cm x 152cm.                                                                        Je zložený z dvoch menších rámov tak, aby sa dal v prípade núdze rozobrať a celá konštrukcia je cez pánty pripevnená na stenu. Na konštrukciu sa pripevňujú dve nohy na závitový spoj, ktoré podopierajú dráhu vo vodorovnej polohe. Po sklopení dráhy na stenu je zabratý len minimálny priestor na hĺbku, ale najvyšší bod na dráhe nie je vyšší ako cca 23cm. Čo je pri tvorbe krajiny a hlavne kopcov dosť limitujúci faktor a nie je možné vytvoriť reálny vzhľad, čo sa týka výšky prostredia.

Podložie pod koľajnicami.                                                                                         Je vyrobené z korkových pásikov prilepených na polystyrén. Medzi korkom a samotnou koľajou je ešte pásik tenkej peny používanej pod plávajúcu podlahu, výborne to tlmí hlučnosť pri jazde. Všetko spolu je to pripevnené špendlíkmi. Špendlíky spoľahlivo udržia požadovaný tvar koľajníc, kým sa nedokončí celý okruh.

Elektronika a ovládanie.                                                                                         Ďalší krok bude pripojenie napájacích a ovládacích káblikov, relé, spínače, časovače a kompletné odskúšanie ich funkčnosti.